صبحانه های وان

شهری که به صبحانه هایش زنده است

صبحانه ترکی که شامل مقدار زیادی پنیر، زیتون، تخم مرغ، مربا، سوسیس سرخ شده و چای پشت چای است یکی از بهترین آیین های آشپزی این کشور محسوب می شود؛ اما این وعده غذایی در شهر وان اهمیت ویژه ای دارد.

وعده صبحانه در شهر وان در شرق ترکیه به قدری اساسی است که خیابانی که به موازات بلوار اصلی شهر قرار دارد به طور غیررسمی به “خیابان درست کنندگان صبحانه” مشهور شده است.

در حالی که صبحانه مهم ترین وعده غذایی روز شناخته می شود و در کشور ترکیه هم بسیار محبوب است، قلب شهر شرقی وان نیز محسوب می شود.

تنوع منوی صبحانه در وان می‌تواند تا ۳۰ مورد برسد

در بعضی از منوهای صبحانه‌ی رستوران‌ها تا ۳۰ مورد هم برای سفارش دادن وجود دارد. اگر می‌خواهید خوراکی‌های تکراری مثل مربا، مارمالاد، چیپس یا کره فندق را کنار بگذارید و سراغ صبحانه‌های ویژه‌ی وان بروید، جاجیک (cacığı) وان می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد. جاجیک نوعی ماست و خیار است که با فلفل سبز و جعفری و پیاز و سیر مخلوط شده.

جاجیک را گاهی با کره‌ی خامه‌ای سرو می‌کنند. پنیر اتلوی وان آنقدر تازه و خوش‌طعم است که نظیر آن را حتی در استانبول هم پیدا نمی‌کنید. مورتوا (murtuğa) ظرفی متشکل از تخم مرغ، کره و آرد است. کاوورما (kavurma) هم گوشت بریده‌ شده‌ی بره یا گاو است که روی نیمرو می‌گذارند.

باک‌ هله باک (Bak Hele Bak)

نام رستوران بزرگی است که با فرش‌های دستبافت و زیورهای محلی تزئین شده است. یوسف کناک ۶۱ ساله، که خود را متولی صبحانه در وان می‌داند، این رستوران را از سال ۱۳۵۳ دارد، اداره می‌کند. دیوارهای رستوران همه از عکس‌ها و تکه‌های روزنامه پر شده‌اند، یکی در میان هم عکس‌های خندان کناک میان آن‌ها دیده می‌شود.